Masz tyle praw, ile ich znasz.                     Jeżeli chcesz o coś zapytać napisz do nas.

W dniu 3.04.2017 powołano Stowarzyszenie Pokrzywdzeni przez Wymiar (nie)Sprawiedliwości z siedzibą w Siedlcach, 08-110 Siedlce, ul. Romanówka 7/8, numer rachunku bankowego: NestBank 15 2530 0008 2036 1058 9957 0001.

Uchwała o wyborze Zarządu Stowarzyszenia Zwykłego , Uchwała o wyborze Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Zwykłego

Asumptem do założenia Stowarzyszenia - jak jego nazwa wskazuje - były nasze doświadczenia z działaniami szeroko rozumianego Wymiaru Sprawiedliwości, którego nazywamy Wymiarem (nie) Sprawiedliwości. Nazwa taka, jest w pełni adekwatna do rzeczywistości. Członkami założycielami Stowarzyszenia są byli pracownicy-wierzyciele upadłego ZPP Auto w Siedlcach,  którzy w wyniku działań w/w nigdy nie odzyskają - bez własnych wspólnych, działań - należności wynikających ze stosunku pracy.

Przez cały okres postępowania upadłościowego, które trwa od 01 lipca 2011 roku, nie byliśmy bierni, w związku z czym mamy szeroką wiedzę w temacie, zdobytą z akt siedleckich i lubelskich sądów, jak również siedleckiej prokuratury. Na temat działań w/w, niezgodnych z aktami obowiązującymi w polskim porządku prawnym, możemy napisać książkę.

Uważamy, że w Polsce pierwszą  władzą są sądy i prokuratury i to niższego szczebla, od Prokuratur Regionalnych i Sądów  Apelacyjnych w dół, które mogą uczynić WSZYSTKO, bo nie ma komu pociągnąć te gremia do odpowiedzialności. Gremia te złączone są nierozerwalną - jak dotychczas - zmową korporacyjną i mogą WSZYSTKO. Popełnić urzędnicze przestępstwo? Nie ma problemu, o czym świadczą decyzje tych gremiów, w tym - szeroko rozumianym - postępowaniu upadłościowym. Uwolnić przestępcę - nie ma problemu, skazać niewinnego - również nie ma problemu.

Takie zdanie mamy o sądach, będąc naocznymi świadkami ich działań.

Wszystko to jest wynikiem totalnego poczucia bezkarności.

Każde prokuratorskie czy sądowe przestępstwo -  a jest ich  w skali kraju prawdopodobnie kilkaset dziennie - jest ukryte pod płaszczem niezależności i niezawisłości.

Każda najlepiej udokumentowana skarga, kończy się taką właśnie konkluzją.

Czas z tym skończyć. Będziemy pomagać tylko członkom Stowarzyszenia.

Zapraszamy więc,  także inne osoby - spoza naszego kręgu - do wspólnej walki z patologią polskiego wymiaru sprawiedliwości. Tylko walką, można w takich przypadkach cokolwiek osiągnąć.  Razem możemy więcej.

Zapraszamy do współpracy prawników, ponieważ, jako że jesteśmy młodą organizacją, to nie mamy na razie wystarczających środków na rzeczywiste działanie.